Історія та походження апарату
Все почалося ще в далекому 1891 році. Фізіолог Жак д'Арсонваль із Франції під час низки наукових експериментів з'ясував, що напруга високої частоти здатна поліпшити шкіру пацієнта. Дослідження дали початок розробці приладу, який назвали на честь видатного вченого.
Щоб стан шкіри пацієнтів дійсно поліпшувався, а зміни були помітними неозброєним оком, виробники Дарсонвалів дотримуються технічних параметрів, які встановив французький учений понад століття тому.
Сучасні технології дали змогу помістити прилад у компактний корпус невеликих розмірів. Широкий функціонал і мініатюрні розміри дають змогу використовувати апарат у медичних установах, а також удома, для особистого користування.
Дарсонвалізація – ефективний метод лікування та профілактики захворювань шкірного покриву, судин і нервової системи. У медичних колах, а також серед професійних косметологів, дарсонвалізацію вважають одним із найрезультативніших сучасних способів поліпшення стану шкіри.
Суть процесу дарсонвалізації
Під час дарсонвалізації за допомогою електроприладу та скляних трубок спеціальної форми здійснюють вплив струмом малої сили до 0,3 мА за напруги 2-30 кВ і частоти 80-200 кГц.
Під час процедури між шкірою та спрямованим на неї електродом з'являється розряд електрики. Залежно від обраних параметрів на організм відбувається вплив різного ступеня інтенсивності. Електричний заряд високої частоти варіюється від майже не відчутного низького до іскрового, здатного викликати подразнювальну реакцію та припекти шкіру.
У процесі роботи приладу з'являються оксиди азоту й озон, що також необхідно для вирішення завдань, які ставить перед собою дарсонвалізація. Якщо процес має місцевий характер, на поверхні шкіри не виникає теплового ефекту. Його відчувають винятково під час внутрішньопорожнинних процедур.
Залежно від технології, за якою виготовляють електроди та конструкції самого апарата, колір електродів варіюється від лілово-блакитного до помаранчевого. На підсумковий результат лікування ця особливість ніяк не впливає.
Лікувальні та фізіологічні властивості
Типовою вважають вегетосудинну реакцію людського організму, оскільки дарсонвалізація впливає на вегетативну нервову систему. У зоні впливу поліпшується мікроциркуляція та кровообіг місцевого характеру. Підлеглі тканини, шкірні капіляри й артеріоли розширюються. Можливі також невеликі почервоніння та спад артеріального тиску. Разом із цим мінімізується венозний застій, а тонус венозних судин приходить у норму.
Косметологи за допомогою Дарсонваля зупиняють активний розвиток зморшок, зупиняють випадіння волосся, домагаються поліпшення еластичності шкіри та роблять її більш пружною. Загалом покращують стан шкірного покриву. Апарат також перешкоджає появі свербежу. У разі трофічних розладів, спазмів мускулатури та судин, а також подразнення нервових волокон пацієнт відчуває знеболювальний ефект.
Дарсонвалізацію характеризують як трафіко-регенараторний метод. Вона стимулює відновлення тканин, розганяє обмін речовин на клітинному рівні, покращує проникність судин, мікроциркуляцію лімфи й активізує кровообіг.
У процесі роботи приладу помітна бактерицидна дія. В уражених зонах сповільнюються запальні процеси, знімаються спазми сфінктерів і судин.
Паралельно поліпшується працездатність м'язів, а зір і слух стають гострішими. Під час місцевої дарсонвалізації спостерігають бактерицидний, протисвербіжний, протизапальний, трофічний, вазоактивний та анальгетичний вплив.
Способи дарсонвалізації
У сучасній медицині процедури діляться на дистанційні та контактні.
Контактна методика полягає в повільному переміщенні електрода над шкірним покривом. При цьому пацієнт відчуває слабке тепло завдяки тихому електричному розряду. Тепловий ефект сильніше відчувають під час порожнинних процедур.
Дистанційна методика передбачає переміщення електрода на відстані від 2 до 15 мм від шкіри. Під час роботи пацієнт відчуває приємні поколювання.
Під час вибору потужності розряду рекомендують орієнтуватися виключно на відчуття пацієнта незалежно від методики. Больові відчуття під час процедур категорично протипоказані.
З якими проблемами бореться Дарсонваль:
- Сильні опіки, удари, рани, що не загоюються
- Хронічний гінгівіт
- Облисіння
- Мігрень
- Вазомоторний риніт
- Жирна шкіра
- Целюліт
- Геморой
- Варикоз
- Трофічні виразки
- Мімічні зморшки
- Остеохондроз хребта
- Радикуліт
- Невралгія
- Нейроміозит
- Усунення швів і рубців
- Зморшкувата шкіра
- Вугрі, прищі, гнійники, вугровий висип
- Хвороба Рейно на перших двох стадіях
Дарсонваль протипоказаний у разі:
- Індивідуальної непереносності
- Кровотечах
- Наявності підшкірних імплантів
- Епілепсії
- Аритмії серця
- Кардіостимуляторі серця
- Злоякісних новоутворень
- ГРВІ, ГРЗ і гарячкових станів
- Вагітності