Риб'ячий жир – це речовина, яку отримують із жирних порід риби, а також із печінки тріски. Цінність цього жиру полягає в тому, що в ньому є велика кількість омега-3 жирних кислот, зокрема ЕПК (ейкозапентаєнова кислота) та ДГК (докозагексаєнова кислота). Ці речовини організм людини не виробляє, тому отримати їх можна виключно з їжі або ж вживаючи риб'ячий жир та омега-3 в готовому вигляді (у формі капсул).
Фахівці підкреслюють, що для отримання достатньої кількості омега-3 людині необхідно з'їдати мінімум двічі на тиждень 150 г жирної морської риби. Нерідко буває так, що люди просто ігнорують ці норми, саме в таких випадках і приходить на допомогу риб'ячий жир і комплекс омега 3-6-9 у капсулах.
Кому корисний риб'ячий жир?
Чому ж так важливо приймати риб'ячий жир? Річ у тім, що ця речовина є універсальною добавкою, яка сприяє поліпшенню роботи мозку, сприяє спалюванню жиру, прискорює відновлення після тренувань, зменшує холестерин, покращує стан шкіри, сприяє кращій роботі мозку, зміцнює серцево-судинну систему, запобігаючи виникненню згустків крові, сприяє постачанню кисню до м'язів. Завдяки тому, що риб'ячий жир має унікальний природний склад, збагачений вітамінами, мікро- та макроелементами, капсула риб'ячого жиру є джерелом усього найкориснішого. Риб'ячий жир розв'язує проблеми, пов'язані з цілою низкою проблем зі здоров'ям, включно з серцево-судинними захворюваннями, деякими видами раку, розладами настрою, артритом та іншими. Але це не означає, що вживання великих доз гарантує поліпшення здоров'я та профілактику захворювань.
Риб'ячий жир або вітаміни омега 3 в готовому вигляді надзвичайно необхідні жінкам. Так, він запобігає розвитку раку молочних залоз завдяки своїм антиоксидантним властивостям. Також незамінна жирна кислота допомагає налагодити роботу сечостатевої системи та запобігає розвитку тромбозу. Жирні кислоти очищають судини, нормалізують роботу кровоносної системи. Найчастіше риб'ячий жир рекомендують вживати в разі синдрому хронічної втоми, стресів і депресії, адже він допомагає у відновленні нервової системи разом із супутніми препаратами. У такий спосіб він ще й допомагає у відновленні розумових здібностей і концентрації уваги. Для вагітних жирні кислоти є вкрай необхідними. Завдяки його достатній кількості в організмі правильно формується м'язова маса та нервова система плода, а також його зір До того ж жирні кислоти допомагають запобігти алергії. Не можна стверджувати, що риб'ячий жир – це поживний продукт, але його часто вживають під час схуднення, оскільки він позитивно впливає на нормалізацію процесів обміну в організмі. Якщо жінка займається спортом, то жирні кислоти захищають організм від втрати м'язової маси.
Велику користь риб'ячий жир приносить для здоров'я дітей. Через велику кількість вітамінів, які містяться в риб'ячому жирі, дитина добре розвивається, її організм насичується вітамінами А, D і, звичайно ж, омегою 3. Вживання риб'ячого жиру сприяє зміцненню імунітету, перешкоджаючи розвитку грипу, кашлю та застуд. Також омега 3 для дітей допомагає в підтримці цілісності клітин головного мозку та полегшенні зв'язків між нейронами. Також омега 3 позитивно впливає на концентрацію уваги у дітей. А ще користь у прийомі цієї речовини полягає в таких факторах: сприяє поліпшенню зору, зміцнює кістки, захищає від екземи.
Які вітаміни вибрати?
Сьогодні на ринку вітамінів і БАДів існує величезна кількість брендів-виробників риб'ячого жиру, тому кожен може вибрати свій препарат. Так, покупці мережі магазинів Рідні Медтехніка, а також інтернет-магазину віддають свою перевагу таким брендам:
Побічні ефекти
Більшість людей, які приймають добавки з риб'ячим жиром, не відчувають будь-яких серйозних побічних ефектів. Побічні ефекти, які людина може відчувати від риб'ячого жиру, залежать від кількох факторів. До них належать загальний стан здоров'я людини, чи приймають вона будь-які ліки, і чи є у неї будь-які фактори ризику ускладнень з риб'ячим жиром. Але краще не займатися самолікуванням і перед початком прийому проконсультуватися зі своїм лікарем, особливо якщо прийом націлений на лікування певних захворювань.