Компресійний трикотаж: його призначення, особливості вибору та застосування

08.07.2022 20.03.2024
2063
Переглядів: 2063

Зміст:

Усі ми хоча б раз у житті стикалися з терміном "варикозне розширення": він може стосуватися як нижніх кінцівок, так і венозного русла внутрішніх органів. Статистика свідчить, що до варикозу більше схильні особи жіночої статі, а здоров’я та краса ніг для кожної жінки – надто важлива та невіддільна складова повноцінності, належної самооцінки й успіху. На жаль, протягом останніх років відсоток варикозного ураження значно зростає, науковці пов’язують це зі способом життя, умовами праці та особливо з харчуванням. Так-так, харчування серед цього переліку має вагоме значення, адже збільшення рівня перероблення харчових продуктів призводить до того, що в раціоні мінімізується кількість сирих овочів, фруктів, що веде до дефіциту рослинних волокон на постійній основі. Навіщо нам рослинні волокна? Це просто незамінна складова процесів ремоделювання венозної стінки, адже саме її пружність і еластичність втрачається в разі варикозної деформації.

Компресійний трикотаж: що це

Варикозна хвороба нижніх кінцівок – найпоширеніша в індустріально розвинених країнах, вона характеризується розширенням венозної стінки, унаслідок чого виникає неспроможність венозних клапанів і порушення кровотоку. Уже на ранніх її проявах необхідно розпочинати лікування та профілактувати прогресування недуги. Надійним і ефективним способом боротьби з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок є носіння компресійного трикотажу. Власне нашу статтю присвячено тонкостям застосування компресійної білизни в повсякденному житті: як правильно підібрати компресійний трикотаж? Скільки часу можна носити компресійну білизну? Як правильно її одягати? Про це все далі.

Кому та коли лікарі рекомендують носіння компресійного трикотажу?

Компресійний трикотаж – це спеціально створені медичні вироби (колготи, панчохи, гольфи), що мають лікувальні властивості, допомагають усувати проблеми, пов’язані з варикозним розширенням вен, тромбофлебітом, тромбозом та іншими захворюваннями, які виникають унаслідок порушення еластичності венозної стінки.

Принцип дії компресійної білизни полягає в тому, що унікальний матеріал, з якого її виготовлено, створює компресію, яка допомагає розширеним венам повернутися до своєї форми, щоб надалі максимально налагодити кровік, покращити трофіку тканин і м’язів, запобігти формуванню тромбів.

Компресійний трикотаж поділяють за рівенем компресії:

I клас 18 - 21 мм рт. ст
ІІ клас 22 - 32 мм рт. ст.
ІІІ клас 33 - 46 мм рт. ст.
V клас понад 47 мм рт. ст.

Перший клас компресії зазвичай призначають пацієнтам у разі початкових проявів варикозної хвороби, "важкості в ногах", появи та прогресування судинних зірочок, швидкого розвитку набряків на нижніх кінцівках.

Другий клас компресії лікарі призначають людям, у яких уже є та прогресує варикозна хвороба, є ознаки тромбофлебіту й тромбозу.

Третій клас створює вже серйозну компресію, показаний людям, які мають виражену венозну недостатність і мають ураження лімфатичної системи.

Четвертий клас призначають лікарі в рідкісних випадках лікування лімфатичних набряків.

Носіння компресійного трикотажу рекомендують і здоровим людям, які ведуть активний спосіб життя, тривало перебувають у вертикальному положенні, часто подорожують, тому можна виділити такі категорії людей, яким корисно буде розпочати його використання:

  • людям, які регулярно займаються спортом: компресійна білизна, наприклад, гольфи, допоможе зберегти пружність і еластичність венозних судин кінцівок, також судинний тиск у разі тривалих фізичних навантажень;
  • людям, які працюють в офісах і тривало перебувають у сидячому положенні: допомога полягатиме в профілактиці венозного застою в кінцівках та запобіганню варикозної хвороби;
  • жінкам під час вагітності: допоможе знизити розвиток набряків, усуне біль і важкість у ногах;
  • тим, хто має ожиріння: цій категорії осіб просто необхідно носити компресійний ортопедичний бандаж, щоб уберегти судини від швидкого розвитку варикозу й тромбозів;
  • туристам: тривалі й часті перельоти також є чинником розвитку варикозу, тому люди, які люблять подорожувати, також необхідно використовувати компресійну білизну. На сьогодні виробники створили спеціальні моделі компресійних виробів, призначені для цієї категорії, вам потрібно обрати лише розмір і колір.

Як підібрати компресійний трикотаж

Як підібрати компресійну білизну?

Як ви вже зрозуміли, компресійний трикотаж – це медичний виріб, тому використовувати його потрібно винятково виходячи з рекомендацій лікаря-флеболога. Профілактичну компресійну білизну можна підібрати самостійно, а от починаючи з 2-го компресійного класу – тільки з рекомендації лікаря.

Отже, керуватися потрібно класами компресійної білизни, де чітко зазначено рівень компресії. Якщо ви визначилися з класом, то далі можна приступити до вибору потрібного розміру. Розберімо правила, яких потрібно дотримуватися, щоб усе вийшло правильно:

  • виконувати заміри потрібно в положенні лежачи, після сну;
  • кількість вимірювань залежить від типу компресійного трикотажу – наприклад, гольфи це, панчохи чи колготки.

Найчастіше необхідні такі заміри:

  • обхват найвужчої частини гомілки;
  • обхват найширшої частини гомілки;
  • окружність середини стегна та його верхньої частини;
  • окружність колінного суглоба;
  • довжина від коліна до п’ятки або від паху до п’ятки.

Відповідально поставтеся до вибору розміру, адже від цього безпосередньо залежить ваш комфорт і лікувальний ефект компресійного трикотажу.

Як одягати компресійний трикотаж

Як правильно носити компресійну білизну, щоб був максимальний ефект?

Важливим правилом у використанні компресійних виробів є те, що носити їх потрібно протягом усього дня й обов’язково знімати на ніч. Найкраще купити дві пари виробів, щоб можна було їх чергувати, адже після тривалого носіння білизну необхідно випрати, щоб запобігти розтягненню.

Бувають також і правила надягання білизни, основне з яких те, що надягати потрібно в положенні лежачи, відразу після сну, поки кінцівки ще не встигли набрякнути, усе решта залежить від моделі виробу. Щодо тривалості носіння компресійного трикотажу, то лікарі рекомендують профілактичні класи носити на постійній основі. Стосовно лікувальних, то їх можна використовувати протягом 6 місяців, а далі потрібно пройти обстеження в лікаря, щоб подивитися на результат та в разі потреби відкоригувати рівень компресії. 

Купити компресійну білизну сьогодні дуже легко й просто, вона в наявності в будь-яких спеціалізованих магазинах як онлайн, так і оффлайн. Обирайте перевірені популярні бренди, які мають велику кількість позитивних відгуків.

Магазин "Рідні Медтехніка" пропонує вам широкий вибір компресійної білизни від надійних виробників із найвищими сертифікатами якості, що гарантують максимальну ефективність білизни в разі правильного її використання. Наші менеджери з радістю допоможуть вам розібратися з тонкощами вибору й оформлять швидку доставку в потрібний вам куточок України. 

Будьте здоровими разом із "Рідні Медтехніка"!

Коментарі
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована

0 800 500 128

*безкоштовні дзвінки по Україні

Графік роботи call-центру:

8:00-20:00 пн-нд