Фіточай – це суміш спеціально відібраних коренів, квіток, листя та кори; зовні він дуже схожий на звичайний чай, але саме в складі цього напою й криються його особливі лікувальні та профілактичні властивості. Цей засіб розробляють спільно травники та фармацевти. Будь-яку висушену й заварену рослину можна вважати фіточаєм: люди давно помітили лікувальні властивості різних рослин: м'ята, звіробій, чебрець, материнка, ромашка, шипшина. На щастя, зараз усе це без зусиль можна знайти в аптеці вже в готовому вигляді. До речі, трав'яні чаї на основі раніше перерахованих засобів можна пити скільки завгодно без шкоди для здоров'я, адже вони досить нешкідливі, безпечні й універсальні. Інша справа – лікувально-профілактичні трав'яні чаї, які цілеспрямовано впливають на певний орган.
Перед вживанням фіточаю необхідно розуміти, якого ефекту ви хочете досягти від його вживання, адже вони бувають і протизастудні, і заспокійливі, і протигіпертонічні, й імунологічні, і протидіабетичні, і багато інших.
Виробники фіточаїв врахували цей момент, називаючи свою продукцію не просто за основним компонентом, а відштовхуючись одразу від показань до застосування: "Лактофіт"(чай для вагітних і жінок, які годують груддю); "Імунологічний" (для імунітету); "Рецепт стрункості" (для схуднення); "Жіночий" (чай для жінок); "Чоловіча сила" (для вживання чоловіками); дитячі чаї: "Мультифруктік", "Сила природи" і т.д.
Важливо зазначити, що фіточай і трави – це різні поняття, адже травами лікують, а фіточай вживають для профілактики.
Фіточаї мають у своєму складі одразу кілька інгредієнтів: навіть до звичайного ромашкового фіточаю часто додають натуральні компоненти, які чудово поєднуються з основним інгредієнтом, покращуючи та підкреслюючи смак. Зазвичай суміші фіточаїв готові до вживання: пакетований або розсипний фіточай достатньо лише залити кип'яченою водою, температурою не більше 90 °C, настояти 3-5 хвилин. Пити такий чай найкраще із сухофруктами або медом, цукор додавати небажано.
Трав'яний чай насичує організм вітамінами, мінералами й іншими корисними речовинами. Він має загальнозміцнювальну, детоксикаційну, антиоксидантну, легку заспокійливу дію. Покращує пам'ять, має антистресові властивості. Також підвищує гостроту зору, концентрацію уваги, знижує вплив психоемоційних і фізичних навантажень, характерних для спортивного стресу. Сприяє відновленню організму в разі розумового та фізичного стомлення. Покращує роботу імунної системи.
Важливою перевагою фіточаїв (на відміну від звичайних) є їхній неперевершений смак та аромат. Адже весь достаток корисних квітів, різнотрав'я та листя знаходиться в одному пакетику фіточаю!
Трав'яні суміші в жодному разі не містять кофеїну, м'яко впливають на людський організм. Фіточаї мають досить широкий спектр впливу за призначенням:
- для серця та судин;
- заспокійливий;
- детокс (для чищення організму);
- для нормалізації тиску;
- для нормалізації функцій печінки;
- у разі діабету;
- для дихальної системи;
- для ендокринної системи;
- для органів зору;
- протизастудні;
- у разі захворювань шлунково-кишкового тракту;
- у разі алергії;
- для зниження рівня холестерину;
- гіпотензивні чаї;
- антипаразитарні;
- для пам'яті;
- для суглобів;
- для нормалізації функцій нирок;
- від головного болю;
- жовчогінні чаї.
Варто пам'ятати: все добре, що в міру, тобто надмірне вживання фіточаїв може й нашкодити, тому зловживати ними не можна. До протипоказань цих напоїв належать: індивідуальна чутливість до окремих компонентів, закінчення терміну придатності. З особливою обережністю до вживання фіточаїв необхідно ставитися вагітним, адже, наприклад, чебрець і материнка взагалі протипоказані на перших місяцях.
У нашому інтернет-магазині Рідні Медтехніка є широкий вибір фіточаїв перевірених виробників (Sattvadil, Biola, Фіто Україна, Fito Pharma, Карпатська скарбниця здоров'я) за найвигіднішими цінами.