Як багато ми дбаємо про руки, і як часто забуваємо, що нашим ногам потрібно не менше уваги, ніж решті тіла. Але ж саме вони допомагають нам "долати" на своєму шляху розбитий асфальт, дрібне каміння та стоячу роботу. Ортопедичні вироби для ніг будуть найкращим подарунком собі як тим, у кого з якихось причин вже є проблеми, так і повністю здоровим людям.
Багато хто з нас чув про ортопедичні устілки, але уявляв їх як жорсткі та незручні конструкції, під які потрібно спеціально підбирати взуття. Насправді прогрес у медицині давно зробив цю непомітну, але корисну для здоров'я деталь гардероба придатною для повсякденного носіння.
Тепер можна вибрати:
— устілки, які повністю замінюють звичне взуття та відмінно діють у разі лікування плоскостопості. Вони бувають поздовжніми, поперечними, поздовжньо-поперечними та для лікування п'яткової шпори
— напівустілки послужать навіть у комплекті з модельним або взуттям на підборах, оскільки являють собою "обрізаний" варіант устілки. Вони впливають на обмежену зону стопи. Таким чином вироби виправляють її форму та знижують навантаження на хребет
— підп'ятники сприяють кращій амортизації, знімають біль у разі п'яткової шпори, тріщин, мозолів і натоптнів, допомагаючи швидкому відновленню
— вкладки — найменші представники цієї категорії й спрямовані на підвищення комфорту носіння взуття
— пелоти встановлюють у передній частині стопи, щоб запобігти плоскостопості, натертості та деформації
Бувають також зап'ятники, супінатори, бурсопротектори та коректори пальців, назви яких говорять самі за себе.
За жорсткістю виділяють:
- каркасні — підходять активним людям
- безкаркасні — мають меншу амортизацію, зате ефективно розвантажують стопу, діабетикам захищають сухожилля та м'язи
Радують різноманіттям і матеріали виготовлення: гель, силікон, шкіра, латекс, мікролайн. Їх підбирають так, щоб забезпечити максимальний комфорт у будь-яку пору року, запобігти перегріванню та посиленому потовиділенню.
Для медичних працівників, які цілодобово перебувають на ногах, а також тим, хто переніс серйозні операції на стопах і хребті, було розроблено ортопедичне взуття. Воно повторює фізіологічну форму стопи.
Післяопераційні моделі сконструйовані таким чином, щоб правильно розподілити вагу тіла та зняти навантаження з певних ділянок. Можна знайти варіанти, що звільняють як передній, так і задній відділи окремо.
Чи потрібні ортопедичні вироби для ніг, якщо нічого не болить
Якщо в разі післяопераційного взуття визначитися буває досить просто — необхідну консультацію надасть лікар, — то люди, які не відчувають дискомфорту, проходять повз таку продукцію через її неестетичність.
Але ж саме постійне використання ортопедичного взуття запобігає появі безлічі проблем. І не тільки з ногами! На стопу ми налягаємо всією вагою під час ходьби та якість її амортизаційних можливостей багато в чому визначає здоров'я суглобів і хребта.
Лікарі акцентують особливу увагу на необхідності використання устілок та ортопедичного взуття дітям для правильного формування кісток і суглобів. Але не варто забувати про них і в зрілому віці. Особливо це стосується людей з активним способом життя, вальгусною та варусними деформаціями стопи, плоскостопістю, стоячою роботою, зайвою вагою та діабетом.
Підібрати устілку можна у фірмових магазинах Рідні Медтехніка м. Києва або онлайн з доставкою в будь-яке місто України.