Підвищити імунітет можна сотнями способів, які пропонує народна медицина та продукти. Звісно ж, можна приготувати трав'яний відвар, що матиме цілющі властивості або кілограмами вживати цитрусові. Але такі дії можуть призвести не до найкращих наслідків (алергії, отруєння). Ідеальним способом підвищити імунітет буде вести здоровий спосіб життя (з дотриманням здорової дієти), а також вживання спеціалізованих вітамінів для підтримки імунної системи.
Імунітет людини складається з великої кількості клітин, які беруть участь у багатьох процесах із захисту організму від шкідливих бактерій, вірусів, а також токсинів. Постійна підтримка та зміцнення імунітету – це запорука надійного захисту від захворювань. Як найефективніше зміцнити свій імунітет та організм загалом?
Вітаміни
Дія вітамінів і БАДів для імунітету заснована на елементах, що входять до їхнього складу. Вони можуть мати форму пробіотичних бактерій, призначених для нормалізації захисних властивостей і функцій. Їхнє основне завдання – усунути та знешкодити хвороботворні мікроорганізми, які можуть нашкодити організму. Який вітамін потрібен? Часто саме це питання виникає, щойно нас відвідує думка про зміцнення імунітету. Отже, є низка речовин, які обов'язково мають бути присутніми в нашому раціоні (у формі продуктів чи вітамінних комплексів). Про найпопулярніші й поговоримо.
Вітамін С або аскорбінова кислота справедливо посідає перше місце за популярністю. З року в рік речовину вживають для зміцнення імунної системи. Не дивно, адже саме вітамін С відіграє головну роль у захисній системі організму. Крім цього, вітамін С необхідний організму для виведення відмерлих імунних клітин і створення нових. Також аскорбінова кислота є таким собі антиоксидантом, що забезпечує захист клітин від ушкоджень, пов'язаних з окислювальним стресом, який може спровокувати розлади в імунній системі, а також бути причиною появи деяких захворювань. Дослідження показують, що за регулярного вживання вітаміну С можна знизити ризик захворювань верхніх дихальних шляхів і скоротити їхню тривалість. Саме тому в період сезонних хвороб і в комплексній терапії призначають застосування вітаміну С.
"Сонячний вітамін" або вітамін D відносять до низки жиророзчинних речовин (а ми пам'ятаємо, що вітаміни бувають жиророзчинні та водорозчинні), які беруть участь у роботі імунітету. Цей вітамін бере участь у боротьбі з вірусами та бактеріями й підсилює дію макрофагів і моноцитів (являють собою білі кров'яні тільця, які відповідають за захист організму, зниження запальних процесів, а також за стимуляцію імунного відгуку). Багато людей відчуває дефіцит вітаміну D, а це зі свого боку негативно впливає на імунітет. Фахівці стверджують, що дефіцит вітаміну D спричиняє ризик розвитку інфекційних захворювань дихальних шляхів, а в деяких випадках стає причиною розвитку алергічної астми. За результатами досліджень, включення в раціон цього вітаміну у формі моновітаміну або в комплексі з іншими вітамінами покращує роботу імунної системи та самопочуття.
Спосіб життя
Правильний спосіб життя позитивно впливає на стан імунної системи. Здорове харчування, відмова від алкоголю та куріння, спорт, правильний режим дня точно допоможуть імунітету не підвести. Здебільшого саме харчування допомагає організму бути в тонусі. Фахівці стверджують, що надмірно жирні, "важкі" продукти, а також страви з високим вмістом солі та цукру суттєво шкодять імунітету. Продукти з високим вмістом вітамінів, мінералів і мікроелементів підтримуватимуть організм та імунітет. Ну а якщо ж з якихось причин немає можливості вживати ту чи іншу їжу, на допомогу прийдуть вітаміни та БАДИ.