Сірководневі ванни відомі з давніх часів. Ще давньогрецькі міфи розповідали про чарівницю Медею, яка лікувала сіркою, вогнем і водою. Після приймання ванни шкіра "горить" – це означає, стимулюються її покриви, поліпшується імунітет. У 1901 році в місті Мацеста, де природні сірководневі джерела виходять на поверхню, було створено курорт. У перекладі "Мацеста" означає "вогненна вода".
Для приготування ванн використовують сірководень із природних джерел П'ятигорська, Серноводська, Мацести або штучно приготовлений. Лікувальна дія "вогненної води" пов'язана з наявністю у воді вільного сульфіду водню, який має активні хімічні властивості. У 1841 році в Парижі вийшла книга англійського мандрівника Джона Белла "Щоденник перебування в Черкесії", де автор розповідав про лікування "вогняною водою": "Проникаючи в організм, "вогняна вода" діє на різні органи, системи та функції організму. Розширює периферичні кровоносні судини, знижує в'язкість крові, покращує кровотік у шкірі, підшкірній клітковині та в більш глибоко лежачих тканинах". Підвищується фізико-хімічна активність білків, ферментів, гормонів. А в результаті нормалізується робота нервової, ендокринної та судинної систем організму. Сульфідні води відновлюють рівновагу нервових процесів, підвищують захисні функції організму, стимулюють регенерацію тканин, діють протизапально. Греки, римляни та візантійці знали про цілющі властивості сірководневих джерел і використовували їх для оздоровлення й омолоджування організму.
Властивості ванн:
- знімають втому
- підвищують тонус нервової та м'язової систем
- добре діють на шкіру, підтягують і омолоджують її
Рекомендації до застосування:
- захворювання опорно-рухового апарату
- захворювання суглобів інфекційного походження (після перенесеного грипу, ангіни)
- дистрофічні поліартрити (спричинені переохолодженням, тривалим перебуванням у вогкості, перевтомі, фізичним перенапруженням та іншими порушеннями гігієнічних умови праці та побуту)
- захворювання серцево-судинної системи, міокардіодистрофія
- захворювання периферичних судин типу Рейно та інші види судинних неврозів
- гіпертонічна хвороба (без виражених явищ склерозу судин мозку, серця та нирок)
- шкірні захворювання, іхтіоз, псоріаз (у стадії ремісії), почесуха, хронічна кропив'янка, свербіж шкіри, хронічна екзема, дерматози, нейродерміт, псоріаз
- захворювання та наслідки травматичних пошкоджень периферичної нервової системи (неврити, поліневрити, радикуліти, плексити, неврології тощо)
- захворювання й наслідки пошкодженого спинного мозку та його оболонок (менінгоміеліти, наслідки поліомієліту, паралічі та парези внаслідок травм спинного мозку)
Рекомендації щодо застосування:
- розчинити вміст пакетів у воді (36-38 °С), приймати ванну 10-12 хвилин, перерва між ваннами 1 день; курс – 10-12 ванн
- для досягнення кращого ефекту рекомендують повторити курс через 3-4 місяці
- вміст препарату розраховано на 1 ванну (200 л), з концентрацією сірководню 100 мг/л. Після приймання ванни обполоснутися теплою водою і відпочити 20-30 хвилин
Характеристики:
- склад: калій сірчанокислий кислий, натрій сірчистий, натрій бікарбонат
- вага: упаковка 157 г (випускається в упаковках з розрахунку на 100 л води)
Виробник: Лабораторія Доктора Пирогова, Україна.