Кухонний термометр – пристрій для вимірювання температури води, страв та (або) напоїв у процесі приготування та подавання їжі. Залежно від моделі прилади використовують контактний або безконтактний спосіб визначення рівня температури.
Застосовують у кулінарії та лабораторіях для створення оптимальних температурних умов для приготування й зберігання харчових продуктів. Пристрої використовують як для вимірювання температури їжі, так і ємностей, рідин, у яких її будуть готувати.
На нашому сайті ви можете купити кухонний термометр виробництва компанії Склоприлад (Україна) і Eximlab (Україна).
Види кухонних термометрів за принципом вимірювання
Цифрові. Вироби визначають температуру рідин і страв шляхом вимірювання рівня опору провідника під час зміни температури навколишнього середовища. Мають цифровий блок, закритий пластиковим корпусом і щуп із неіржавної сталі для занурення в напій або страву. Діапазон вимірювань пристрою від -50 до +300 °C. Термометр харчовий електронний використовує контактний спосіб визначення температури. Щуп виробу поміщають, наприклад, у м'ясо під час запікання, бульйон або десерт.
Рідинні. Підходять для визначення температури рідин. Застосовують під час приготування їжі та консервування. Переважно такі кухонні термометри спиртові, не містять ртуті. Градусник для харчових продуктів такого типу має щільну скляну колбу. Залежно від моделі пристрою його може бути укомплектовано поплавком або тримачем, що спрощує процес визначення рівня температури. Варто також зазначити інші різновиди харчових термометрів – для чаю і для вина. Усі вироби вирізняються температурним діапазоном вимірювань.
Інфрачервоні. Вироби практичні та безконтактні, проте дорогі. Під час вимірювання визначають амплітуду електромагнітного випромінювання від об'єкта в інфрачервоній частині спектра, а потім перераховують отримане значення в потужність теплового випромінювання.
Також під час вибору виробу рекомендуємо звернути увагу на такі параметри пристрою.
3 головних параметри вибору кухонного термометра
Принцип вимірювання. Цифрові електронні вироби підходять для їжі та напоїв і рідинні (спиртові) – використовують для рідин. Варто зазначити, що електронні та спиртові пристрої в рази дешевші, ніж інфрачервоні прилади.
Температурний діапазон. Якщо ви вибираєте пристрій для визначення температури запікання м'яса або стерилізаційного розчину, то його верхній діапазон повинен бути до +300 °C або до +100 °C відповідно.
Призначення. Їжа, чай, вино, вода, стерилізаційні розчини – під час вибору пристрою важливо розуміти, з якою метою градусник використовуватимуть. Термометри для їжі найчастіше застосовують для приготування м'яса. А для заварювання чаю, подавання вина, стерилізації консервації, – використовують вузькоспеціальні термометри.
Бажаєте купити харчовий термометр? Оформляйте замовлення на сайті й ми відправимо його найближчим часом.