Ходунки – один з обов'язкових засобів реабілітації після інсульту. З їхньою допомогою люди, які перенесли хворобу та зіткнулися з проблемами опорно-рухового апарату, можуть пересуватися самостійно. Правильно підібрані ходунки після інсульту роблять одужання комфортнішим і прискорюють період реабілітації.
Не завжди після нападу потрібно купувати спеціальний пристрій для пересування. Погляньте на три чинники, які свідчать про те, що вам або вашій близькій людині все-таки необхідно замовити ходунки для інсультників:
У пацієнта дуже низький м'язовий тонус.
Після нападу людина довго була лежачою.
Пацієнт побоюється ходити самостійно.
Ходунки для хворих після інсульту знижують навантаження на хребет і ноги, сприяють швидшому відновленню рухових функцій, порушених після перенесеного захворювання. Пристрій можна використовувати і вдома, і на вулиці.
Яку модель вибрати?
Це залежить від того, наскільки після інсульту порушена мобільність і на якому етапі реабілітації перебуває пацієнт.
Стандартні моделі з чотирма опорами. Під час пересування людина повинна самостійно переміщати всю конструкцію. Тому такі ходунки після інсульту треба купити, якщо пацієнт здатний стояти й ходити хоча б зовсім недовго. Імовірно, він вже пройшов початковий етап реабілітації та має достатню витривалість і силу.
Підвид стандартних чотирьохопорних ходунків для хворих на інсульт – дворівневі моделі. Вони дають змогу спиратися на нижні поручні під час вставання та на верхні – під час ходьби. Якщо в конструкції передбачено опору на лікоть, це ще краще знімає навантаження з ніг і хребта.
Приклади дворівневих моделей у нашому інтернет-магазині:
На коліщатках. Цей тип конструкції треба замовити, якщо людина не може ходити й стояти самостійно. Імовірно, вона на першому етапі реабілітації, тому м'язи ще дуже слабкі. Ходунки для реабілітації після інсульту, оснащені двома або чотирма коліщатами (іноді навіть сидінням), забезпечують практично повне розвантаження ніг і хребта.