Рослинний протеїн для веганів і вегетаріанців
Рослинний протеїн – це білок, отриманий із рослинних джерел. Найчастіше – із сої, рису, гороху та конопель. Він буває не менш ефективним, ніж білок тваринного походження, і навіть має додаткові переваги.
Для кого рослинний протеїн? Купити в Україні та Києві в нашому інтернет-магазині цей продукт рекомендують:
- Веганів і вегетаріанцям
- Алергікам (наприклад, тим, хто не переносить лактози)
- М'ясоїдам, які хочуть отримати від протеїну додаткові переваги
Веганський протеїн робить усе те, що й сироватковий: збільшує силу, бере участь у побудові м'язів, прискорює відновлення.
Перед прийманням проконсультуйтеся з лікарем! Якщо фахівець не позначив необхідності приймати тваринні білки для підтримання здоров'я, обмежень у купівлі продукту рослинного походження немає.
Спростування міфів про веган протеїн
Є кілька тверджень, які досі поширені серед спортсменів, але не відповідають істині. Ось найпопулярніші:
- Соєвий протеїн збільшує груди та робить тіло більш жіночним. Страх чоловіків-бодбилдерів, який базується на вмісті фітоестрогенів у соєвому білку. Дослідження показують, що фітоестрогени не мають прямого впливу на збільшення естрогену в організмі. Твердження, що фітоестрогени спричиняють гінекомастію, теж під питанням. Тобто немає доведених фактів, що веганські протеїни із сої змусять ваші груди рости. Хоча для дівчат це тільки плюс. Серед додаткових переваг – зниження ймовірності захворіти на рак товстої кишки, простати й молочних залоз (про це свідчить низький рівень захворюваності в країнах з високим рівнем споживання сої).
- Конопляний протеїн не дає можливості проходити допінг-контроль. Ні почуття ейфорії, ні проваленого допінг-контролю не буде. Усе тому, що білок конопель містить дуже незначний відсоток елементів, що відповідають за кайф. А ось серед переваг такого спортхарча – зменшення впливу токсичних речовин на організм.
- У протеїні для веганів багато вуглеводів. Рис та інші крупи вважають високовуглеводними продуктами. Але тільки якщо це не готове спортивне харчування. Тоді як сироваткові протеїни на ринку містять у середньому близько 20 г білка та до 3 г вуглеводів, рослинні – 20-24 г білка та 1-5 г вуглеводів. Водночас у рослинному спортхарчі більше поживних речовин.
Рослинні протеїни: види
Найпопулярніші – соєвий, рисовий, гороховий, кіноа та конопляний.
- Соєвий. Містить 9 амінокислот, включно з BCAA. Допомагає знизити рівень холестерину в крові, корисний під час дієти. Завдяки спеціальному обробленню вміст вуглеводів знижено, а глютаміну (для відновлення м'язів) – збільшено.
Шукаєте соєвий ізолят? Ось кілька продуктів у каталозі, які вас можуть зацікавити:
- Соєвий ізолят "Plant protein", зі смаком шоколаду, Vansiton
- Соєвий ізолят (без смаку) Nosorog
- Соєвий ізолят, зі смаком шоколаду, Nosorog
- Соєвий ізолят, зі смаком тірамісу, Nosorog
- Ізолят соєвий, зі смаком вишневого йогурту, All Nutrition
- Ізолят соєвий, зі смаком вишневого білого шоколаду й ананаса, All Nutrition
- Протеїн із рослинного білка кіноа. Джерело білка, заліза, клітковини та вітаміну B. Вирізняється високим вмістом лізину, який відповідає за набір м'язової маси. Знижує ризик раку шлунково-кишкового тракту.
- Конопляний. Містить велику кількість клітковини, тому дає відмінне почуття ситості.
- Рисовий. Виготовляють із коричневого рису, який є джерелом BCAA. Дослідження показали, що рис – такий самий відмінний продукт для росту м'язів, як і сироватковий протеїн. 48 г рисового вегетаріанського протеїну містить необхідну дозу лейцину на день.
- Гороховий. Багатий на валін, лейцин і ізолейцин, викликає почуття ситості.
Горохові протеїни для вегетаріанців і веганів на нашому сайті:
Горох + рис – поширена комбінація. Горох містить три амінокислоти в низькій кількості, що компенсують амінокислоти з рису. Разом вони формують повноцінний гіпоалергенний протеїн, що має всі переваги сироваткового та не має недоліків останнього.
Окремо варто згадати про багатокомпонентні суміші (яскравий приклад – рис і горох). Це коли виробник змішує кілька видів протеїнів рослинного походження в один продукт, що допомагає організму спортсмена отримувати всі незамінні амінокислоти для росту та відновлення м'язів.
Чому веганський протеїн варто купити?
- Крім білка він містить додаткові корисні речовини
- Ідеально для алергіків і тих, хто не переносить лактози
- Легко перетравлюється, не викликає метеоризму
- Містить менше натрію та холестерину, ніж тваринний
- Корисний для профілактики різних захворювань
- Найчастіше без штучних підсолоджувачів
- Має більш натуральний смак
Ще один вагомий аргумент на користь протеїну для вегетаріанців і веганів – ціна. Вона зазвичай нижча, ніж на сироватковий. Тому такий спортхарч доступний для багатьох досвідчених і початківців спортсменів.